ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Jaki samochód dla młodego kierowcy?

Pierwsze auto to na pewno coś ważnego dla każdego młodego kierowcy który dopiero co odebrał prawo jazdy i chce mięć czym dojeżdżać do szkoły/pracy.

Wybór pierwszego samochodu może okazać się dla nas o tyle trudny że podczas wybierania będziemy mieli przed sobą ogromną ilość modeli i marek z której będziemy musieli wybrać. Oczywiście będziemy odbierali sygnały od znajomych i rodziców jaki to samochód według nich jest synonimem niezawodności. Jako że ostateczna decyzja zawsze będzie należała do nas musimy sprawdzić czego oczekujemy od danego auta.

Jakie auto wybrać?

Auto dla młodego kierowcy powinno odpowiadać potrzebom, jakie mamy w ciągu roku co do przemieszczania się. Jeżeli potrzebujemy auta do dojazdów do pracy, szkoły, oraz na duże odległości to powinniśmy zakupić auto z silnikiem diesla, co pozwoli nam na oszczędności wynikające z mniejszego spalania w stosunku do benzynowych jednostek. Oczywiście mówi się że w dieslu zawsze coś się psuje i w razie awarii potrzebne są duże środki na naprawę. Zaletą silników na olej napędowy jest mimo wszystko ich długowieczność, jednak nie dziwmy się jeżeli kupimy auto z zachodniej granicy i będzie ono miało parę usterek, ponieważ aut z takimi silnikami nie kupuje się na krótkie trasy.

Alternatywą dla auta z silnikiem diesla są silniki benzynowe, z instalacją gazową, co jest nawet tańszym rozwiązaniem niż sam diesel. Pamiętajmy jednak aby nie oszczędzać na instalacji gazowej i kupić ją tylko od sprawdzonego producenta, co zapewni nam bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie przez lata. Koszt instalacji gazowej w aucie może wahać się od 2,5 do 4 tysięcy złotych, jednak oszczędności jakie z takiej instalacji wynikają na pewno są w stanie to pokryć.

Marka samochodu ma znaczenie!

Nie bądźmy naiwni, jeżeli chcemy auto które się nie psuje to takiego nie dostaniemy, bo się to nie opłaca koncernom motoryzacyjnym, o czym świetnie wie Mercedes po słynnej “beczce” która prawie doprowadziła markę do bankructwa. Mimo wszystko wybór marki jest istotny ponieważ niektóre modele są bardziej niezawodne i dlatego wcześniej powinniśmy to sprawdzić jaki model by nas interesował. Podczas wyboru auta też nie warto ulegać powszechnym opiniom jakoby jedne auto było do niczego, w szczególności jeżeli widzimy pełno tych samochodów na ulicach.

Wybór pierwszego auta to ważna decyzja, która później będzie miała wpływ na to czym będziemy jeździć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *