ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Sposoby na oszczędną eksploatacje auta na przestrzeni lat

Każdy posiadacz czterech kółek wie jakim dużym kosztem jest posiadanie samochodu i że nie tylko sprowadza się ono do okresowych przeglądów, czy napraw. Auto to przede wszystkim środek transportu który porusza się dzięki swojemu paliwu, jednak paliwo, paliwie nie równe i są różne sposoby na to aby zaoszczędzić na kosztach użytkowania samochodu.

Podstawowym problemem jest wielkość spalania, każdy z nas walczy o to aby nasze auto paliło jak najmniej dlatego też jeździmy ekonomicznie, i rzadko hamujemy, jednak nie jest to wszystko co zrobi przezorny kierowca. Oszczędności związane z samochodem zaczynają się w momencie kupna samego auta, podczas kiedy szukamy pojazdu o ekonomicznej jednostce, oraz w miarę niezawodnej.

Pierwsza rzecz jaka się w większości nasuwa podczas kupna ekonomicznego samochodu to diesel, który nie pali za wiele i idealnie sprawdza się na dłuższe trasy. Jednostki te mimo że w dużej części świetne nie są pozbawione wad, a do jednej z nich należy fakt że używane auta z takimi jednostkami są często wyeksploatowane przez poprzedniego właściciela. Jeżeli chcemy kupić dobrą jednostkę musimy kupić ją od zaufanej osoby, u której będziemy mieli pewność odnośnie poszanowania dla auta.

Kolejną pozycją niezbędną dla osób chcących zaoszczędzić na użytkowaniu auta jest oczywiście instalacja gazowa która pozwala zaoszczędzić nawet większą ilość gotówki niż przy silnikach wysokoprężnych. Motory z instalacją gazową są napędzane na benzynę jednak nie cały czas podczas jazdy tylko w momencie jego uruchomienia. Zasada działania instalacji gazowej różni się w zależności od rodzaju silniki i sposobie wpuszczania mieszanki do cylindrów, mimo wszystko cały proces opiera się na tym samym, na dostarczeniu paliwa do komory spalania.

Instalacja gazowa mimo że pozwala nam bardzo dużo zaoszczędzić to jest ona na wstępie naszej przygody bardzo kosztowna i może zaboleć osobę która chce przecież zaoszczędzić. Koszt dobrej instalacji gazowej której nie trzeba będzie naprawiać przez co najmniej kilka lat to od 2,5 do 5 tysięcy złotych, w czym posiadamy kilkuletnią gwarancję, całą instalację z montażem, oraz zmniejszenie kosztów przejechanych kilometrów nawet do 30 %. Samochody z instalacją LPG mają przewagę nad dieslami ponieważ nawet jak skończy nam się jedno paliwo to zawsze możemy przełączyć silnik na pracę w benzynie, której będziemy mieli cały zbiornik rzadko ją używając.

Każdy sposób na oszczędzanie jest dobry jednak musi być on dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, dlatego też każdy zakup należy wcześniej poważnie rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *