ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Przygotowanie samochodu do zimy

Okres zimowy to bardzo trudny czas dla wszystkich. Niskie temperatury, wysoka wilgotność oraz inne podobne zjawiska dają się we znaki wielu osobom a także różnym przedmiotom. Chociażby takim jak samochody, które na ten okres muszą być specjalnie przygotowane, aby później właściciele nie mieli z nimi najmniejszych problemów. Powinien, więc zostać wykonany szereg prac, który pozwoli na zabezpieczenie samochodu i jego skuteczne użytkowanie w tym okresie.

Przede wszystkim zapłon

Nic nam po samochodzie, który przy niskich temperaturach nie zapali. Konieczne jest, więc sprawdzenie czy cewka zapłonowa jest sprawna. Czy nie jest na niej rdza lub inne zanieczyszczenia, które mogą zakłócić brak możliwości odpalenia. Kolejno trzeba sprawdzić pojemność akumulatora oraz jego ładowanie. Zweryfikować również czy sposób podłączenia na klemy jest odpowiedni. A zatem czy nie są one uszkodzone, zaśniedziałe lub też czy nie powstał jakiś inny podobny problem. Może on, bowiem skutkować brakiem prądu z akumulatora i powodować kolejne problemy. Wreszcie dobrze jest również zweryfikować wszystkie przewody znajdujące się pod maską. Czy nie doszło do ich uszkodzenia i czy gdzieś nie znajduje się całkowicie zbyteczny ubytek prądu. Lepiej, bowiem dokonać ewentualnej izolacji w okresie letnim lub wiosennym niż w późniejszym okresie przy dużej wilgotności.

Paliwo oraz filtry

Przed okresem zimowym koniecznie trzeba też sprawdzić wszystkie filtry oraz jakość wlewanego paliwa. Przy niskich temperaturach chrzczone paliwo może powodować naprawdę duże problemy. Może chociażby zamarznąć w baku i w ten sposób utrudnić odpalanie samochodu. Może również zniszczyć przewody paliwowe czy też pompę paliwa. Utrudnień może być więcej a warto ich uniknąć już na samym początku. Poza tym słabe jakościowo paliwo może nawet spowodować uszkodzenie wtrysków a te są już dość dużym wydatkiem finansowym. Takim, którego wiele osób zdecydowanie chce uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *