ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Auto Detailing

Detaling to słowo pochodzące z języka angielskiego, które określa proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji całego samochodu lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Detailing wyraźnie podkreśla walory estetyczne i użytkowe pojazdu, wydłuża jego żywotność a także zwiększa wartość rynkową auta.

Usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i od dawna wykonywana jest w serwisie. Polega na kompleksowym czyszczeniu i renowacji samochodu. Czyszczenie obejmuje wnętrze i karoserię auta. Celem takiej kosmetyki jest polepszenie wyglądu, właściwości użytkowych i zwiększenie żywotności.

We wnętrzu samochodu czyszczona jest przestrzeń pasażerska, kokpit, tapicerka, elementy plastikowe, metalowe, bagażnik. W renowacji samochodu bardzo ważne jest dbanie o szczegóły i przywrócenie stanu fabrycznego. Renowacja na zewnątrz obejmuje odnowienie powłoki lakierniczej i dzieli się na trzy etapy. Pierwszy etap to oczyszczenie karoserii (usuwanie za pomocą środków chemicznych drobnych cząsteczek). Drugi etap to polerowanie powłoki lakierniczej za pomącą maszyn (maszyna polerska) lub ręcznie. Ostatnim etapem jest konserwacja. Na karoserię nakładana jest ochronna warstwa wosku (mleczko lub pasta). Zabezpiecza to karoserię przez wpływami warunków atmosferycznych i przyczepianiu się cząstek.