ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Blacharstwo

blacharstwo-samochodowe

Codzienne użytkowanie samochodu naraża nas nieustannie na kolizje, wypadki czy ujawniające się z czasem niedoskonałości samochodu. Naprawy blacharskie stanowią dziedzinę mechaniki samochodowej, która obok lakiernictwa jest najważniejszym czynnikiem pracy nad karoserią samochodu celem zapewnienia jej estetycznego wyglądu.

Często jednak zdarza się, że przez własną bądź czyjąś nieuwagę poszczególne elementy pojazdu są narażone na uszkodzenia wewnętrzne, które wiążą się z kosztami wymiany lub naprawy uszkodzonych, bądź naruszonych części samochodu.

Blacharstwo stanowi swoistą formę przywracania pojazdu do pierwotnej formy wizualnej. Składa się ono z wielu procesów, które mają na celu przywrócenie karoserii odpowiedniego kształtu, wyrównania wszelkich nierówności jednocześnie przygotowując uszkodzony element do napraw lakierniczych.

Sztuka “wyklepania” stanowi jednak sztukę bazującą na doświadczeniu i umiejętnościach. Źle wykonane naprawy blacharskie są z reguły zauważalne niemal od razu, bądź po krótkim użytkowaniu, co pozbawia je sensu.