ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Lakierowanie SPOT

Lakierowanie SPOT PoznańLakierowanie samochodu to obok blacharstwa najważniejsza dziedzina mechaniki odpowiadająca za zewnętrzny wygląd samochodu, szczególnie z perspektywy karoserii oraz poszczególnych jej elementów.

Lakierowanie SPOT stanowi metodę, która jest dedykowana dla uszkodzeń karoserii obejmujących małą powierzchnie lub jeden element samochodu. Różni się ona od klasycznych metod lakierniczym tym, że nie dotyczy ona całego samochodu, a z reguły tzw. uszkodzeń parkingowych, otarć lub wgnieceń po gradobiciach.

Przede wszystkim, wyróżniającym aspektem lakiernictwa SPOT jest profesjonalne podejście lakiernika, który wykorzystując odpowiednie procesy nakłada lakier w taki sposób, aby po dokładnym wysuszeniu w odcieniu lakieru nie zachodziły żadne zmiany, względem lakieru bazowego.

Lakiernictwo SPOT dotyczy więc głównie pojedynczych szkód. W przypadku, gdy na jednym elemencie pojawiają się dwie różne szkody lakierowanie metodą SPOT zostaje wyparte przez klasyczne metody, które zamiast koncentrować się punktowo, obejmują z reguły całą powierzchnie uszkodzonego elementu.

Wartym odnotowania jest fakt, że lakierowanie SPOT jest w pełni przyjazne środowisku. Ochrona środowiska jest wręcz wyznacznikiem tej metody lakierowania. Lakiernictwo SPOT wymaga doświadczenia i rzeczowego podejścia, więc podejmując się naprawy elementów karoserii tą metodą musimy skierować się do specjalisty.