ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Mycie detailingowe

Mycie detailingowe samochodu Poznań

Mycie detailingowe stanowi zbiór skomplikowanych procesów, wymagających profesjonalnego oraz wizjonerskiego podejścia. O ile zwykłe mycie samochodu kojarzy nam się z naniesieniem na powłokę zewnętrzną piany, spłukanie, a następnie pokrycie woskiem, o tyle mycie detailingowe jest tym samym zabiegiem, jednakże ukierunkowanym na o wiele bardziej zniewalające efekty.

Proces mycia detailingowego dzieli się na kilka podstawowych kroków:

  1. Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie twardych zabrudzeń, które przylgnęły do lakieru podczas eksploatacji samochodu.
  2. Kolejnym krokiem jest usunięcie tłustych plam, mazi oraz wszelkich innych subtelnych mankamentów, których nie zauważamy na pierwszy rzut oka.
  3. Po dokładnym przygotowaniu powierzchni lakieru, przystępuje się do dokładnego mycia powierzchni lakieru, przy wykorzystaniu specjalistycznych środków. Dokładne mycie stanowi podstawę, do kolejnego etapu pracy, zamykającego cały proces.
  4. Ostatnim etapem jest oczywiście polerka – szeroko rozumiane zabiegi mające na celu wydobyć z lakieru ostrość oraz natężenie koloru.
  5. Po odpowiednio wykonanym polerowaniu lakieru zachodzi ostatni proces – zabezpieczenie czyszczonej powierzchni. Dokonuje się tego za pomocą specjalistycznych substancji, które tworzą warstwę ochronną na karoserii samochodu, czyniąc jego kolory żywszymi na dłużej.