ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Naprawy SMART

W przeszłości jedyną możliwością naprawy wgnieceń było szpachlowanie, a następnie lakierowanie elementu. Obecnie mamy jednak zupełnie nowe metody, które nie pozostawiają po sobie takich śladów, jak typowe lakierowanie ze szpachlowaniem.

Naprawy SMART stosowane są do niewielkich powierzchni (nie jest konieczna wymiana całego elementu). Dzięki temu możliwe jest zachowanie oryginalności elementu i skrócenie czasu naprawy. Naprawy te umożliwiają przywrócenie kształtu karoserii bez lakierowania. Jest to tzw. metoda PDR. Skrót pochodzi z języka angielskiego (Paintless Dent Repair).

Metoda PDR była stosowana w fabrykach, a jej celem było usunięcie wgnieceń przy montażu samochodów. PDR dzieli się na dwa rodzaje. Pierwsza jest to tzw. metoda klejowa. Po przyklejeniu uchwytu do lakieru wyciągane jest wgniecenie do zewnątrz. Drugą metodą jest tzw. metoda dźwigniowa, w której potrzebny jest demontaż elementów nadwozia. Wgniecenie jest stopniowo wypychane specjalnymi dźwigniami. W dwóch metodach używane są lampy do usuwania wgnieceń.  Usługi świadczone są w naszym serwisie i obejmują też naprawę i renowację tapicerki skórzanej (przetarcia, rozcięcia), naprawę elementów plastikowych, naprawę szyby (pęknięcia), renowację reflektorów, a także naprawę felg.