ul. Dąbrowskiego 558, 60-451 Poznań

(61) 844 90 50 kontakt@fastserv.com.pl

Polerowanie lakieru

4 seasons on the road car

Nasz serwis wykonuje profesjonalne polerowanie lakieru. To niezwykle precyzyjna czynność. Ktoś, kto pierwszy raz poleruje lakier swojego auta, może przez brak doświadczenia na dobre go zniszczyć. My ze swojej strony zapewniamy fachowców, którzy sprawią, że auto będzie wyglądać jak świeżo po wyjeździe z taśmy produkcyjnej.

Polerowanie polega na mechanicznym usunięciu części wierzchniej warstwy lakieru. Ulega ona podczas jazdy rysowaniu od drobnych okruchów asfaltu czy żwiru, osłabia ją też promieniowanie UV. Mogą w niej występować drobne pęknięcia.

Do prostszych zabiegów polerowania używamy politury lekkościernej. Przed rozpoczęciem sprawdzamy miernikiem grubość lakieru, ponieważ w nowszych samochodach fabrycznie jest on cienki i jest całkiem spora szansa, że dotrzemy do samej blachy. W celu oczyszczenia lakieru jest on także glinkowany, w razie potrzeby więcej niż raz. Jeśli lakier wymaga dłuższego czyszczenia, to używamy polerki obrotowej. Dobieramy do niej drobne pasty polerskie, które równomiernie czyszczą lakier. Grube pasty używamy do lakierów, które są mocno uszkodzone np. na skutek długotrwałego stania samochodu na silnym słońcu.